Způsobují mobilní telefony a notebooky neplodnost?

Zachovejte paniku! Notebooky způsobují neplodnost!Toto varování proletělo světem rychleji než oštěp Jana Železného. A nutno podotknout, že zasáhl cíl. Spousta lidí mu nyní věří a tisíce mužů se neklidně ošívají, když vidí některého ze svých kolegů s notebookem na klíně. Pojďme se na tento mýtus podívat zblízka.

Profesor OKAY se ptá, Způsobují mobilní telefony a notebooky neplodnost?

Kde tento mýtus vznikl?

Populární varování vzniklo v Argentině. Tamní vědci spekulovali o škodlivém vlivu Wi-Fi signálu na mužské spermie. Stejné je to i v případě mobilních telefonů. V jejich případě se dané tvrzení liší pouze druhem signálu. Devastující následky prý zůstávají stejné.

Hypotézy nestačí

Pro potvrzení tohoto mýtu je nutné uskutečnit in vivo a in vitrotesty - testy oplodnění v těle i ve zkumavce. Skutečně neexistuje vědecký důkaz o tom, že by Wi-fi signál poškozoval spermie. Ještě pochybnější je premisa, že ono záření poškozuje spermie jen tehdy, pokud máme notebook na klíně nebo mobil v kapse. Copak má Wi-Fi signál dosah pouhých deset centimetrů?

O něco reálněji se tváří poplašná varianta obviňující z mužské neplodnosti naopak teplotu notebooku. Podobně jako těsné spodní prádlo prý notebook na klíně příliš zahřívá varlata. Ani z tohoto varování nemusíte dostávat panické záchvaty. Při běžné koupeli přeci vystavujeme své tělo mnohem vyšší teplotě. Rovněž je nutné připomenout, že když pracujeme s notebookem na klíně, dotýká se přístroj jen stehenních svalů a břicha. Aby se notebooky dotýkaly mužských nejopatrovanějších a nejváženějších míst na těle, museli by pánové sedět ve velmi krkolomné poloze. A při ní by si ničili spíše záda než spermie.

Konečný verdikt Profesora OKAY

Váš notebook můžete na klíně s klidem používat. Wi-Fi signál (ani ten telefonní) vaše spermie určitě nezničí. Vždyť je všude kolem nás a jeho negativní vlivy by se projevily na celé mužské populaci. Obdobné je to i s panikou ohledně tepla sálajícího z notebooku. Pokud něco způsobí vymření lidstva, Wi-Fi signál nebo teplota z notebooků to určitě nebude.

Chcete prověřit nějaký mýtus? Pošlete ho Profesorovi OKAY!

Mohlo by vás zajímat


Pohřbili jsme 13 mýtů o elektru

I kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.

Přečíst více >>

Je vyšší rozlišení na mobilech vždycky lepší?

Každý rok se objeví mobilní telefony s vylepšenými displeji a samozřejmě i vyšším rozlišením. Má to ale smysl?

Přečíst více >>

Internet vynalezla až 130 241. lidská generace

Přemýšleli jste někdy, kolik generací trvalo lidstvu, než došlo od objevení prvního ohně až k vynálezu internetu?

Přečíst více >>

Moje prodejna

${favoriteStore.title}

${favoriteStore.address}

${favoriteStore.psc} ${favoriteStore.city}

Telefon: ${favoriteStore.phone}

E-mail: ${favoriteStore.email}

oblíbená prodejna (změnit)

zboží na prodejně zobrazit na mapě

Nepodporovaný prohlížeč

Litujeme, používáte internetový prohlížeč, ve kterém vám Okay nebude fungovat.

Zkontrolujte prosím, zda používáte aktuální verzi některého z podporovaných prohlížečů níže, nebo zda máte v prohlížeči povolenou podporu JavaScriptu.

Podporované prohlížeče jsou:

Omlouváme se, že naše aplikace nefunguje na starších prohlížečích.