Čím více sloupečků, tím lépe. To však nemusí vždy platit. Všeobecná mýlka tvrdí, že čím lepší signál nám telefon ukazuje, tím lepší kvalitnější hovor bychom měli očekávat. To však nemusí být pravda. Grafika se sloupečkama totiž zobrazuje pouze sílu signálu z nejbližšího vysílače. V žádném případě však nevypovídá nic o kvalitě signálu či zatížení daného vysílače.
Z toho důvodu se může stát, že se ze svého mobilního telefonu nikomu nedovoláte i přesto, že vám telefon ukazuje plný signál. Stačí, abyste byli na místě, kde je několik tisícovek lidí naráz a hned mohou nastat problémy. Díky vysoké koncentraci mobilních telefonů se vám tak během telefonátu může stát, že váš telefon bude nedostupný a ani vy se nikomu nedovoláte. Občas se může dokonce stát, že při telefonování uslyšíte ještě rozhovor někoho úplně jiného, cizího. Většinou se tak stává po konci velkých sportovních utkání nebo po závěrečném vystoupení na hudebních festivalech. Ještě, že nás telefon uklidňuje dobrým signálem, viďte?
Sledujte Profesora OKAY a uvidíte více zajímavostí!
Mohlo by vás zajímat
Pohřbili jsme 13 mýtů o elektruI kolem elektrospotřebičů se šiří veliké množstvý pověr, mýtů a polopravd. Zaměřili jsme se na ty nejčastější a pořádně je prozkoumali.
|
|
10 překvapivých zajímavostí o mobilních telefonechSmartphony se staly nedílnou součástí našich životů. Přečtěte si 10 faktů o mobilních telefonech, které jste možná ani nevěděli.
|
|
Způsobují mobilní telefony a notebooky neplodnost?Profesor OKAY si posvítil na velice známý mýtus o tom, že notebooky a mobily způsobují neplodnost. Na co myslíte, že přišel?
|